Projekt FIO

Od maja do grudnia 2013 roku jako Stowarzyszenie Szkoła Animacji Społecznej realizujemy projekt „Przedsiębiorczość społeczna – społeczny i ekonomiczny zysk”, który jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) . Naszym głównym celem jest stworzenie Centrum Ekologii i Zdrowego Trybu życia, które będzie miejscem, gdzie można zakupić ekologiczną żywność , wypić sok ze świeżo wyciskanych owoców czy warzyw oraz porozmawiać o roli ekologii w naszym życiu.

Przywiązujemy także wielką wagę do utworzenia partnerstwa promującego ideę zrównoważonego rozwoju oraz ekologii i troski o środowisko naturalne. W jego skład wchodzą przedstawiciele samorządu terytorialnego, organizacji obywatelskich oraz wszyscy obywatele, dla których naturalne środowisko powinno być objęte troską i wspólną odpowiedzialnością.

W ramach projektu przeprowadzamy także liczne kursy i warsztaty, dzięki którym wiele osób może nabyć nowe umiejętności, rozwinąć swoje pasje. Przeprowadzamy szkolenia z zakresu agroturystyki, realizujemy kurs produkcji sera koziego, przechowywania i przygotowania produktów ekologicznych, uprawy warzyw ekologicznych, pieczenia ciast i chlebów oraz produkcji konfitur, dżemów i kompotów domowych. Wszystkie nasze działania mają charakter integracyjny, włączający i budujący trwałą i solidarną wspólnotę lokalną. Taką wspólnotę chcielibyśmy budować razem z Państwem!

Stawiamy nie tylko na wzrost ekonomiczny, ale przede wszystkim na równomierny rozwój społeczny i odpowiedzialność za środowisko naturalne!