Integracja na sportowo

W sobotę, 30.05.2014 Szkoła Animacja Społecznej zorganizowała w Ośrodku Rekreacyjnym „Nad Jeziorem” w Chudobczycach spotkanie informacyjne na temat projektu, a przy okazji integracyję na sportowo  pt. „Otwarcie sezonu ekologiczno – turystycznego 2015”

Obecni byli przedstawiciele wspólnot lokalnych z całej Polski, założyciele spółdzielni socjalnych, uczestnicy i kadra Centrów Integracji Społecznej z rodzinami, studenci z poznańskich uczelni,  a także pracownicy i wolontariusze Stowarzyszeń i Fundacji działających w ramach Sieci BARKA.

W ramach atrakcji uczestnicy sobotniego wydarzenia mogli zwiedzić Gospodarstwo Ekologiczne w Chudobczycach, a także wziąć udział m.in. w turnieju piłki siatkowej, w spływie kajakowym po jeziorze Lubosz Wielki, w turnieju bilarda i ping-ponga, a także w grach i zabawach dla dzieci organizowanych przez studentów z poznańskich uczelni.  Warsztat gastronomiczny z Centrum Integracji Społecznej z Chudobczyc zadbał natomiast o oprawę gastronomiczną  wydarzenia (grill i wspólne ognisko).

Cały dzień umiliły biesiadnikom dźwięki muzyki grane przez KAPELĘ ZNAD BARYCZY z Odolanowa.